pause world-wide-web instagram volume-medium linkedin flickr basketball devices home pencil person-money rss slider-left-arrow slider-right-arrow slider-left-arrow slider-right-arrow star video-transcript close hamburger minus plus account arrow certificate city globe graduation-cap graph handshake info info-2 map play search snapchat twitter facebook file-text-o youtube tumblr camera file-text

Accessibility Navigation:

Return to Campus

Covenant Society Donors

Anonymous Records = 66
Myles J. Ambrose ’48 +
Thomas J. Arkinson ’40 +
Andrew J. Avitable ’58 +
Theodore B. Baba ’43 +
James E. Barber ’42
Michael J. Bernard ’64
Joseph N. Boland ’68
Ernest J. Bontya ’50 +
John D. Boyce ’49
Patrick G. Boyle ’75
James F. Brady ’47 +
Edward V. Branigan ’40 +
Kevin P. Brooks ’66
Lynne P. Brown
William J. Burke ’64 +
Frank E. Cahill ’54 +
Jeffrey M. Canning ’69
John T. Carey ’56
Maribeth B. Carey ’75
George X. Connor ’43 +
Fred A. Corrado ’61
James J. Corrigan ’59 +
Christopher D. Cortese ’71
Richard W. Costello ’36 +
William F. Cosulich ’49 +
Frank J. Creegan ’42 +
Benjamin E. Criso +
Bruce T. Cunningham ’54 +
Luis G. Custodio ’82
Mauro J. D’Addato ’59
Michael J. Daly ’68
Chester J. Damoc ’51
Robert Massey J. De Castro ’28 +
Dennis J. De Lisle ’69
Paul F. De Luca ’80
Paul V. De Luca
Neal J. Dean ’44 +
Alfred A. Diaz ’59
James T. Dolan ’49 +
Warren F. Donahue ’42 +
Patrick T. Donohue ’64 +
Mary Ann Dooley-Vascotto ’82 and Lorenzo Vascotto '83
Vincent J. Dougherty ’56
John M. Duffy ’51 +
W. Wesley Eckenfelder ’46 +
Patrick P. Falciglia ’65
Dennis L. Farkas ’51 +
Mary K. Farley +
Robert J. Farrell ’54
Eamon K. Farrelly ’52
Anthony J. Fasano ’66
Anthony J. Fiore ’65
George H. Fisher ’74
George P. Fitzgibbons ’35 +
Howard R. Floan +
Albert J. Forn ’42 +
Arthur J. Fox ’44 +
Werner H. Frank ’50 +
Harold A. Friedberg ’51 +
Andrew V. Galway ’68 +
Henry A. Gartner ’53
John W. Gehrig ’50 +
Angelo M. Giaimo ’87
James E. Gibbons ’38 +
Collette B. Gmitter +
Roger J. Goebel ’57 +
Robert G. Gorman ’60
Joseph B. Gormley ’56 +
William R. Gray ’63 +
Arthur J. Griffin ’64
Gail M. Grillo ’80
John C. Hall ’80
Richard A. Hansen ’73
William A. Harkins ’67
Jonathan Hartman
James J. Hayes ’40 +
Thomas J. Hickey ’57
Joseph J. Hipius ’72
John E. Hogan ’40 +
Jiri Horak +
Zdena Horak
Robert D. Hunter ’66
James P. Hynes ’62
Joseph J. Jevcak ’61
Michael J. Kakos ’58
Christopher D. Kalian ’91
Stanley T. Karachuk ’57 +
Robert J. Kayser ’43 +
Edward J. Kealey ’58
Robert V. Kelly ’63 +
Peter J. Kennedy ’62 +
Bernard R. Kerns ’47 +
Alfred G. Kohlman ’53 +
Joseph Konrad ’39 +
Charles V. Kovac ’51 +
Robert X. Kucharski ’70
Robert E. La Blanc ’56 +
Karen Laino Giannuzzi
Stephen D. Laruccia ’67
John S. Latin ’61 +
John J. Lawler ’50 +
John P. Lawler ’55
James J. Lee ’62
Valentine A. Lehr ’62
William O. Lenihan ’53 +
John J. Lennon ’56 +
Robert M. Lichten ’62
Thomas H. Lindgren ’55 +
James Loughran ’62 +
John V. Lowney ’59
Charles A. Lynch ’56
John J. Lyons ’53 +
John V. Magliano ’66
James P. Maguire ’56
Robert A. Mahan
Neva M. Mahoney +
John D. Mahony +
Marianne Mallon Connolly ’87
Alfred Manduley ’58
Victor A. Mangini ’40 +
Joseph F. Marschhauser ’73
Carolann Maslanka ’84
Romolo C. Mautone ’33 +
Nanci M. Mayer-Mihalski ’77
H. Roy McArdle ’41 +
John R. McBride ’56
Gerald P. McCarthy ’65
Matthew G. McCrosson ’72
Edward J. McEneany ’60
Eileen F. McEntegart +
Michael J. McGinn ’51 +
Thomas F. McGowan ’72
Michael McMorrow ’64
Frank N. Medici ’57
James J. Meyer ’51 +
Stephen J. Meyler ’86
Stanley A. Mills ’49 +
Stephen F. Mitchell ’77
Desmond P. Morrissey ’57
John M. Muldoon ’50 +
Patricia Murphy
William V. Murphy ’59
Joseph M. Murray ’51 +
John W. Nason ’52
David D. Nicholas ’58
James W. Niland ’68
William J. O’Brien ’49 +
Daniel J. O’Leary ’38 +
John W. O’Neill ’61 +
Kenneth W. Orce ’65
William J. Orlando ’51 +
James F. O’Rourke ’39 +
John J. O’Rourke ’66
Robert P. Otten ’55 +
Michael J. Paliotta ’87
Daniel W. Patrick ’86
James B. Patterson ’69
William J. Petraglia ’49 +
Eugene A. Picciano ’58
Donald E. Polityka ’63 +
Walter J. Porr ’72
Kenneth A. Rathgeber ’70
Thaddeus L. Regulinski ’50
George P. Reilly ’55 +
James E. Reilly ’56
Rita Reyes +
Vincent G. Riverso ’74
Gerard D. Robilotti ’65
Richard V. Robilotti ’65 +
Richard J. Rocco ’58
David A. Rodriguez ’55
John E. Roe ’56 +
Stephen W. Rouhana ’77
Donald F. Ryan ’59
William D. Ryan ’49 +
Edwin C. Sagurton ’50
Christopher A. Salerno ’70
Frederic V. Salerno ’65
Anthony J. Scala ’44 +
Jadwiga Scala
Stephen A. Scalia ’51 +
Barbara L. Schmidt ’84
Martin H. Schmidt ’51 +
Albert J. Schmitt ’63
James S. Schnell ’69
Erwin H. Schweigardt ’61 +
Frederick M. Schweitzer
Robert F. Semple ’59
Paul F. Shea ’38 +
John F. Smith ’43 +
Ferdinand S. Spucci ’67
Joseph Squarzini ’61 +
Walter J. Staler ’49 +
James B. Steiner ’58
Thomas J. Strini ’71
Peter K. Sweeney ’64
Charles H. Thornton ’61
Gaspar P. Tiranno ’62
John L. Tripodi ’62
Paul F. Trudeau ’62
William P. Twomey ’67
Joseph E. Van Etten ’57 +
Eunice Van Hollebeke +
Mario A. Vanni ’50 +
John F. Walker ’57
John B. Walsh ’48
John J. Waters ’57 +
Fred E. Weidl ’38 +
Richard C. Wilbur ’58
John R. Wilcox
John R. Williams ’80
Frances J. Wilson
Jeanni M. Winston
John J. Witmer ’42 +
LEGEND
* = 3 or more years of consecutive giving
** = 5 or more years of consecutive giving
*** = 10 or more years of consecutive giving
PRESIDENT'S CLUB
Dignitary = $100,000 and more
Patron = $50,000-$99,999
Chairman = $25,000-49,999
Founder = $10,000 - $24,999
Member = $5,000 - $9,999
OTHER LEVELS
Lasallian = $2,500 - $4,999

Leadership Group = $1,500 - $2,499
Cupola Club = $1,000 - $1,499
Quad Club = $500 - $999
1853 Society = $250 - $499
Jasper Oval = $100 - $249
Supporter = $1 - $99
FT = Former Trustee
T = Trustee
TE = Trustee Emeritus
+ = Deceased