Founder

  • Anonymous
  • David Armour
  • Thomas Avezzano ’84 ***
  • Michael A. Bellanca ’61 ***
  • Michael J. Bernard ’64
  • Helen Bonomini
  • George V. Boselli ’49 ***
  • Kenneth N. Bouyer ’90 T
  • Douglas Boyle
  • Christine Brady ’78 ***
  • Gerard P. Brady ’77 ***
  • Michael P. Breslin ’86 ***
  • Kevin P. and Virginia Brooks
    ’66 ***
  • Timothy W. Carr ’70 ***
  • Joseph J. Carroll ’58 *** FT
  • William F. Chandler ’70 *** FT
  • Henry J. Chlupsa ’65 **
  • Mark B. Codd ’71 ***
  • James K. Coleman ’80 ***
  • Mary H. Coleman ’80 ***
  • Robert J. Coords ’80 ***
  • Christopher D. Cortese ’71 ***
  • Jane M. Cullen *
  • Clare A. Cunniffe ’81 *** T
  • Mauro J. D’Addato ’59 ***
  • John G. Danaher ’74 ***
  • Gerard A. deBlasi ’85 ***
  • Kristine A. deBlasi ’86 ***
  • James J. Dixon ’82 ***
  • Thomas F. Donahue, Jr. ’71 ***
  • Vijay D’Silva
  • Steven A. Fangmann ’74 ***
  • Felice Farber
  • Matthew T. Farrell ’78 *
  • Robert J. Farrell ’54 *** FT
  • William L. Farrell ’67 * FT
  • Michael A. Gaudino ’69 *
  • James J. Gibney III ’66 ***
  • Rudolph W. Giuliani ’65 ***
  • John Greed
  • Margaret Griffin **
  • Colleen Griffin Wagner **
  • John C. Hall ’80 **
  • William T. Hall ’82 **
  • John Halvey
  • William A. Harkins ’67 ***
  • James F. Harrington ’66 ***
  • George H. Hayes ’70 *** +
  • Josephine K. Hennelly ***
  • John E. Henry ’64 ***
  • John J. Horan, Jr. ’73 ***
  • William A. Houlihan ’77 *
  • Robert D. Hunter ’66 * FT
  • Michael S. Hyland, Jr. ’67 ***
  • Cyrus J. Izzo ’87 ***
  • William F. Jaenike ’60 ***
  • Anthony P. Kavanagh ’82 ***
  • Thomas F. Keaveney ’60 ***
  • Jeffrey A. Kehl *
  • William Klesse *
  • Karen Laino Giannuzzi
  • Joseph J. Lavin ’64 ***
  • Richard A. Lawrence, Jr. ’68 **
  • Grace Leahy *
  • Robert M. Lichten ’62 *** FT
  • Robert Lobley ’81 ***
  • John R. Locher ’68 ***
  • Joseph W. Lowry ’73 ***
  • Catherine N. Luongo-Dixon ’78 ***
  • Kenneth G. Mann ’63 ***
  • B. Charles Manning ’73 ***
  • William T. Marshall, Jr. ’67 *** FT
  • John J. McArdle ’60 *
  • Marybeth K. McCall ’74 *** T
  • Thomas A. McCall ’72 ***
  • Kathleen McCarrick-Weiden ’79 ***
  • Denise McCool *
  • Bernard F. McDonagh ’65 ***
  • Bernard V. McElhone ’65 ***
  • Kieran McLoughlin
  • John D. McMahon ’73 ***
  • Barbara J. Mead **
  • Terrence S. Meehan
  • Michael J. Melanophy
  • Jean M. Meloro ’86 ***
  • Thomas J. Meloro, Jr. ’86 ***
  • James P. Moriarty, Jr. ’85 ***
  • Marie A. Moriarty ’85 ***
  • Terence Moriarty ’97 **
  • Suni Munshani T
  • Brennan P. O’Donnell *** T
  • Kenneth W. Orce ’65 *** T
  • John J. O’Rourke ’66 ***
  • Michael J. Paliotta ’87 *** FT
  • Patricia J. Paliotta ’87 ***
  • John L. Paluszek ’55 *** TE
  • Stephen J. Paluszek ***
  • C. Lowell Parsons ’66 ***
  • Chez Perfetto ’12 *
  • John M. Polcari ’73 ***
  • Paul M. Premo ’64 ***
  • John J. Pufahl ’67 ***
  • John P. Rasulo ’86 **
  • Lawrence W. Raymond ’56 ***
  • Denise M. Richardson
  • Richard V. Robilotti ’65 ***
  • Robert T. Rogers ’81 ***
  • Daniel J. Ryan ’85 *
  • Gerry Ryan *
  • Frederic V. Salerno ’65 *** FT
  • Shelley Sanders Kehl *
  • Thomas Z. Scarangello ’79 ***
  • Russell J. Schriefer ’80
  • James L. Scott, Jr. ’58 ***
  • Kevin M. Sheehan
  • Kevin Shevlin *
  • Matthew Siracuse
  • Craig R. Smith ’92 ***
  • Brendan J. Spillane ’85 **
  • Eric V. Standifer ’77
  • Joan Steinberg
  • James S. Tisch **
  • Andrew Toma
  • Patricia Torrente ’88 ***
  • Peter A. Torrente ’88 ***
  • Kevin Trent
  • Lorenzo R. Vascotto ’83 ***
  • Maryann C. Vascotto ’82 ***
  • John M. Vazquez ’84 *
  • Brendan P. Weiden ’79 ***
  • Frederick W. Werner ’75 **
  • Juliette White *
  • Kenneth F. Wiegand, Jr. ’72 ***
  • Paul A. Yarossi ’73 ***
  • Maria W. Zazzera ’78 ***
  • Curt C. Zegler ’93 ***
  • Peter J. Zipf ’79 ***
LEGEND
* = 3 or more years of consecutive giving
** = 5 or more years of consecutive giving
*** = 10 or more years of consecutive giving
PRESIDENT'S CLUB
Dignitary = $100,000 and more
Patron = $50,000-$99,999
Chairman = $25,000-49,999
Founder = $10,000 - $24,999
Member = $5,000 - $9,999
OTHER LEVELS
Lasallian = $2,500 - $4,999
Leadership Group = $1,500 - $2,499
Cupola Club = $1,000 - $1,499
Quad Club = $500 - $999
1853 Society = $250 - $499
Jasper Oval = $100 - $249
Supporter = $1 - $99
FT = Former Trustee
T = Trustee
TE = Trustee Emeritus
+ = Deceased