De La Salle Dinner Donors

Individual Supporters

  • Anonymous
  • Gilbert E. Ahye ’71
  • Arthur J. Alzamora ’03
  • Mary Baranowski-Gallo
  • William A. Bautz ’60 *** TE
  • Timothy W. Bowe ’81 *
  • Patrick G. Boyle ’75 *** T
  • John J. Brennan
  • Anthony B. Broncati ’83
  • Elizabeth M. Broncati ’81
  • Kevin P. Brooks ’66 ***
  • Gerard J. Caccappolo ’63 *** T
  • Tony D. Canale ’94 **
  • Joseph J. Carroll ’58 *** FT
  • Phillip and Katherine Caruso
  • Thomas A. Cash
  • Robert B. Catell
  • Gerard J. Chambers ’80 *
  • Michael S. Coleman ’90 ***
  • James K. Coleman ’80 ***
  • Mary H. Coleman ’80 ***
  • Robert J. Coords ’80 ***
  • Christina G. Costas ’12 **
  • Clare A. Cunniffe ’81 *** T
  • Charles P. Darby
  • John M. Desmarais ’85 ** T
  • Frank R. DeWald ’73 ***
  • Ronald J. DiPrinzio ’69 **
  • William N. Dooley ’75 *** T
  • Patrick J. Downes ’61 ***
  • Millard S. Drexler
  • Joseph G. Engels ’75 **
  • Michael P. Esposito
  • Robert Fani
  • Thomas D. Farrell ’83 ** T
  • Anthony N. Fernicola ’78 *
  • William Freda
  • Alan P. Gallo
  • Willem Genece
  • Alexander Gershner ’09 *
  • Mary and John Glynn
  • Marc D. Gordon
  • John Greed
  • Margaret Griffin *
  • Colleen Griffin Wagner *
  • Ashwini Gupta
  • William P. Hannon ’69 *** FT
  • Cornelius J. Higgins ’62 *** T
  • Thomas E. Hoban ’80 **
  • David House
  • Cyrus J. Izzo ’87 **
  • Sunil Kappagoda
  • Dustin A. Kapson ’16
  • Anthony P. Kavanagh ’82 ***
  • Raymond W. Kelly ’63 **
  • Moira A. Kilcoyne ’83 *** T
  • George B. Kirsch **
  • William Klesse
  • James A. Kosch ’77 ***
  • John P. Lawler ’55 *** TE
  • Theodore J. Leonsis
  • Thomas K. Lindgren ’78 ***
  • Jonathan S. Linen
  • Francis J. Lombardi ***
  • Neil J. Lucey ’70 ***
  • Bruce G. Macklin ’74 **
  • Thomas Maggs *
  • Louis D. Magnan
  • Charles Manning ’73 **
  • Fredric Marro ’77 *** T
  • William T. Marshall ’67 *** FT
  • Frank P. Marzano
  • Daniel R. Masiello, Sr.
  • Rosanne T. Matzat ’82 *** T
  • Thomas Mauriello ***
  • John J. McAvoy ’80 **
  • Marybeth K. McCall ’74 *** T
  • Jim McCann
  • Kathleen McCarrick-Weiden ’79 ***
  • Louis J. McElwain ’80 ***
  • Eugene R. McGrath ’63 *** TE
  • Michael M. McHugh ’80 ***
  • Paul McMahon ’11
  • John A. McMaster ’78 *** T
  • Gerard P. McNamara
  • Jean M. Meloro ’86 ***
  • Thomas J. Meloro ’86 ***
  • Edward Miller
  • Eileen B. Motherway ’84 ***
  • James S. Motherway ’83 *** T
  • Peter M. Mulderry ’87 *** T
  • Peter M. Musumeci ’72 *** T
  • Thomas V. Nicolosi
  • Thomas J. Nizza ’96 *
  • Charles C. Ntamere ’96 ***
  • Brennan P. O'Donnell ** T
  • Thomas D. O'Malley ’63 *** TE
  • Kenneth W. Orce ’65 ** T
  • Sylvia K. Paas
  • John L. Paluszek ’55 *** TE
  • Carol Ann Parisi ’94 *
  • Dominic Parisi ’94 *
  • Wallace P. Parker, Jr.
  • Michael J. Passarella ’63 *** T
  • John P. Rasulo ’86 **
  • Kenneth A. Rathgeber ’70 *** T
  • Mary Riordan
  • Milo E. Riverso ’81 *** T
  • William F. Ryan ’80 **
  • Frederic V. Salerno ’65 *** FT
  • Anthony Sartor ’64 FT
  • George A. Savino ’15 *
  • Anthony J. Scala ’74 *** T
  • Patricia M. Scanlon-Rios ’92 **
  • Thomas Z. Scarangello ’79 **
  • Eileen Scariano ’95 ***
  • Paul Scariano ’94 ***
  • Dominick M. Servedio *
  • Tina and Stephen J. Squeri ’81 *** T
  • Marissa Squeri
  • Monica Squeri
  • Derrick L. Steele
  • Michael Stemmler
  • Patricia Torrente ’88 ***
  • Peter A. Torrente ’88 ***
  • Joseph M. Tucci ’69 **
  • Joseph Urbinati ’89 **
  • Lorenzo R. Vascotto ’83 ***
  • Maryann C. Vascotto ’82 ***
  • Anthony Viola
  • Margaret C. Walsh ’79 ** T
  • C. Edward Ward ’67 *** FT
  • Brendan P. Weiden ’79 ***
  • Frederick W. Werner ’75 **
  • Josh Weston
  • Greg White
  • David Zalik
  • Connie Zambianchi ’06
  • Curt C. Zegler ’93 ***
  • Peter J. Zipf ’79 ***

Corporate and Foundation Supporters

  • Anonymous
  • 1-800-Flowers.com
  • 7X24 Exchange International
  • ABCO Peerless Sprinkler Corporation
  • Accenture
  • Admore Air Conditioning Corp.
  • AECOM
  • AKRF, Inc.
  • Amaracon Testing & Inspections, LLC
  • American Express Company
  • Anchin, Block & Anchin LLP
  • AT&T
  • Atlas Merchant Capital
  • Ayco Charitable Foundation
  • Barnes & Noble College Booksellers, LLC
  • Bessemer Trust Company
  • Bond, Schoeneck & King
  • Brooklyn Community Foundation
  • Brooklyn Nets
  • Brothers of the Christian Schools, DENA
  • CA Technologies
  • CB&I
  • Cisco Systems, Inc.
  • Columbus Citizens Foundation
  • Commercial Kitchens
  • Community Counselling Service Co., LLC
  • Compuware
  • Connecticut Materials Testing Lab
  • Consolidated Edison, Inc.
  • Creative Services, Inc.
  • Day Pitney LLP
  • Design 2147, Ltd.
  • Dottle Family Charitable Trust
  • El Sol Contracting & Construction Corp.
  • EMC Corporation
  • Environmental Maintenance Contractors
  • Ernst & Young LLP
  • F & P Salerno Private Foundation
  • Ferrara Bros. Building Materials Corp.
  • Fidelity Charitable Gift Fund
  • First Data Corporation
  • Fowler Route Company
  • Fredric Marro & Associates, P.C.
  • GEI Consultants, Inc., P. C.
  • General Contractors Association of New York
  • Gio Financial
  • Goldman Sachs Company
  • Gourmet Dining LLC
  • Griffin Family Foundation
  • Guardian Life Insurance Co. of America
  • Hahn & Hessen, LLP
  • Haider Engineering P.C.
  • HAKS Engineers
  • HDR Engineering, Inc.
  • High Lantern Group
  • HP Incorporated
  • I.U.O.E. Local 15 15A 15B 15C and 15D
  • IH Engineers, P.C.
  • Informatica
  • Infosys
  • International Business Machines Corporation
  • J.Crew Group, Inc.
  • Jaros Baum & Bolles
  • JFK & M Consulting Group LLC
  • Jones Lang LaSalle
  • KPMG, LLP
  • La Salle Academy
  • Langan
  • Lazard Freres & Co.
  • Lothrop Associates
  • Lowy & Donnath, Inc.
  • Marshall & Sterling
  • McCarter & English, LLP.
  • McKinsey & Company
  • Microsoft Corporation
  • Mitchell | Giurgola Architects, LLP
  • Monsignor McClancy Memorial High School
  • Moody's Foundation
  • Moretrench American Corporation
  • MPCC Corp.
  • MTM Resources
  • Mueser Rutledge Consulting Engineers
  • Mutual of America
  • Naik Consulting Group, P.C.
  • NICE Systems
  • Oracle Corporation
  • Paluszek Family Foundation Inc.
  • Parsons
  • Paul J. Scariano, Incorporated
  • Pavarini Construction Co.
  • Pegasystems
  • PricewaterhouseCoopers
  • Protegrity
  • PS&S
  • Public Service Electric & Gas Co.
  • Rose Press Inc.
  • Rosenbaum Design Group
  • Ryan Consulting Engineers
  • Salesforce.com
  • Schwab Charitable Fund
  • Scientific Games Corporation
  • Sharer Family Education Foundation
  • Sodexo & Affiliates, Inc.
  • Spark451 Inc.
  • Stan Smith Events
  • STV Group, Inc.
  • Syska Hennessy Group, Inc.
  • Tata Consultancy Services
  • Tectonic Engineering & Surveying Consultants, P.C.
  • Teradata
  • The Boston Consulting Group
  • The Forum Group
  • The Miles Group
  • The Valerie Fund
  • Thornton Tomasetti
  • Tishman Construction, an AECOM Company
  • TLM Group
  • TPG Capital, L.P.
  • TSYS
  • Turner Construction Company
  • Vanguard Charitable Endowment
  • Verizon Communications, Inc.
  • VVA Project Managers and Consultants
  • Waldner's Business Environments
  • Westmont Associates, Inc.
  • WSP | Parsons Brinckerhoff
LEGEND
* = 3 or more years of consecutive giving
** = 5 or more years of consecutive giving
*** = 10 years of giving
Chairman’s Circle = $25,000 and more
Founder’s Forum = $10,000 - $24,999
President’s Council = $5,000 - $9,999
Leadership Group = $1,500 - $4,999
Cupola Club = $1,000 - $1,499
Quad Club = $500 - $999
1853 Society = $250 - $499
Jasper Oval = $100 - $249
Supporters = $1 - $99
FT = Former Trustee
T = Trustee
TE = Trustee Emeritus
+ = Deceased