Covenant Society Donors

  • Anonymous= 66 Members
  • Myles J. Ambrose ’48 +
  • Thomas J. Arkinson ’40 +
  • Andrew J. Avitable ’58 +
  • Theodore B. Baba ’43 +
  • James E. Barber ’42
  • Michael J. Bernard ’64
  • Joseph N. Boland ’68
  • Ernest J. Bontya ’50 +
  • John D. Boyce ’49
  • Patrick G. Boyle ’75 T
  • James F. Brady ’47
  • Edward V. Branigan ’40 +
  • Kevin P. Brooks ’66
  • Lynne P. Brown FT
  • William J. Burke ’64 +
  • Frank E. Cahill ’54 +
  • John T. Carey ’56
  • Maribeth B. Carey ’75
  • George X. Connor ’43 +
  • Fred A. Corrado ’61
  • James J. Corrigan ’59 +
  • Christopher D. Cortese ’71
  • Richard W. Costello ’36 +
  • William F. Cosulich ’49 +
  • Frank J. Creegan ’42 +
  • Benjamin E. Criso +
  • Bruce T. Cunningham ’54 +
  • Luis G. Custodio ’82
  • Mauro J. D'Addato ’59
  • Michael J. Daly ’68
  • Chester J. Damoc ’51
  • Robert Massey J. De Castro ’28 +
  • Dennis J. De Lisle ’69
  • Paul V. De Luca
  • Paul F. De Luca ’80
  • Neal J. Dean ’44 +
  • Alfred A. Diaz ’59
  • James T. Dolan ’49 +
  • Warren F. Donahue ’42 +
  • Patrick T. Donohue ’64
  • Vincent J. Dougherty ’56
  • John M. Duffy ’51 +
  • W. Wesley Eckenfelder ’46 +
  • Patrick P. Falciglia ’65
  • Dennis L. Farkas ’51 +
  • Mary K. Farley FT +
  • Robert J. Farrell ’54 FT
  • Eamon K. Farrelly ’52
  • Anthony J. Fasano ’66
  • Anthony J. Fiore ’65
  • George H. Fisher ’74
  • George P. Fitzgibbons ’35 +
  • Howard R. Floan +
  • Albert J. Forn ’42 +
  • Arthur J. Fox ’44 FT +
  • Werner H. Frank ’50 +
  • Harold A. Friedberg ’51
  • Andrew V. Galway ’68
  • Henry A. Gartner ’53
  • John W. Gehrig ’50 +
  • Angelo M. Giaimo ’87
  • James E. Gibbons ’38 +
  • Collette B. Gmitter +
  • Roger J. Goebel ’57
  • Robert G. Gorman ’60
  • Joseph B. Gormley ’56 +
  • Arthur J. Griffin ’64
  • Gail M. Grillo ’80
  • John C. Hall ’80
  • Richard A. Hansen ’73
  • William A. Harkins ’67
  • Jonathan Hartman
  • James J. Hayes ’40 +
  • Thomas J. Hickey ’57
  • Joseph J. Hipius ’72
  • John E. Hogan ’40 +
  • Jiri Horak +
  • Zdena Horak
  • James P. Hynes ’62
  • Michael J. Kakos ’58
  • Christopher D. Kalian ’91
  • Robert J. Kayser ’43 +
  • Edward J. Kealey ’58
  • Robert V. Kelly ’63 +
  • Peter J. Kennedy ’62 +
  • Bernard R. Kerns ’47 +
  • Alfred G. Kohlman ’53 +
  • Joseph Konrad ’39 +
  • Charles V. Kovac ’51 +
  • Robert X. Kucharski ’70
  • Robert E. La Blanc ’56 TE
  • Karen Laino Giannuzzi
  • Stephen D. Laruccia ’67
  • John S. Latin ’61 +
  • John P. Lawler ’55 TE +
  • John J. Lawler ’50
  • James J. Lee ’62 FT
  • Valentine A. Lehr ’62 TE
  • William O. Lenihan ’53 +
  • John J. Lennon ’56 +
  • Robert M. Lichten ’62 FT
  • Thomas H. Lindgren ’55 +
  • James Loughran ’62 +
  • John V. Lowney ’59
  • Charles A. Lynch ’56
  • John J. Lyons ’53 +
  • John V. Magliano ’66 T
  • James P. Maguire ’56
  • Robert A. Mahan
  • Neva M. Mahoney +
  • John D. Mahony +
  • Marianne Mallon Connolly ’87
  • Alfred Manduley ’58
  • Victor A. Mangini ’40 +
  • Joseph F. Marschhauser ’73
  • Carolann Maslanka ’84
  • Romolo C. Mautone ’33 +
  • Nanci M. Mayer-Mihalski ’77
  • H. Roy McArdle ’41 +
  • John R. McBride ’56
  • Gerald P. McCarthy ’65
  • Matthew G. McCrosson ’72
  • Edward J. McEneany ’60
  • Eileen F. McEntegart FT +
  • Michael J. McGinn ’51 +
  • Thomas F. McGowan ’72
  • Michael McMorrow ’64
  • Frank N. Medici ’57
  • James J. Meyer ’51 +
  • Stephen J. Meyler ’86
  • Stanley A. Mills ’49
  • Stephen F. Mitchell ’77
  • Desmond P. Morrissey ’57
  • John M. Muldoon ’50 +
  • Patricia Murphy
  • William V. Murphy ’59
  • Joseph M. Murray ’51 +
  •  John W. Nason ’52 FT
  • David D. Nicholas ’58
  • James W. Niland ’68
  • William J. O'Brien ’49 +
  • Daniel J. O'Leary ’38 +
  • John W. O'Neill ’61 +
  • Kenneth W. Orce ’65 T
  • William J. Orlando ’51 +
  • James F. O'Rourke ’39 +
  • Robert P. Otten ’55
  • Michael J. Paliotta ’87 FT
  • Daniel W. Patrick ’86
  • James B. Patterson ’69 FT
  • William J. Petraglia ’49 +
  • Eugene A. Picciano ’58
  • Donald E. Polityka ’63 +
  • Walter J. Porr ’72
  • Kenneth A. Rathgeber ’70 T
  • Thaddeus L. Regulinski ’50
  • George P. Reilly ’55 +
  • James E. Reilly ’56
  • Rita Reyes +
  • Denise Riverso
  • Vincent G. Riverso ’74
  • Gerard D. Robilotti ’65
  • Richard V. Robilotti ’65
  • Richard J. Rocco ’58
  • David A. Rodriguez ’55
  • John E. Roe ’56
  • Stephen W. Rouhana ’77
  • Donald F. Ryan ’59
  • William D. Ryan ’49 +
  • Edwin C. Sagurton ’50
  • Frederic V. Salerno ’65 FT
  • Christopher A. Salerno ’70
  • Anthony J. Scala ’44 +
  • Jadwiga Scala
  • Stephen A. Scalia ’51 +
  • Martin H. Schmidt ’51 TE +
  • Barbara L. Schmidt ’84
  • Albert J. Schmitt ’63
  • James S. Schnell ’69
  • Erwin H. Schweigardt ’61
  • Frederick M. Schweitzer
  • Robert F. Semple ’59
  • Paul F. Shea ’38 +
  • John F. Smith ’43 +
  • Joseph Squarzini ’61 +
  • Walter J. Staler ’49 +
  • James B. Steiner ’58
  • Thomas J. Strini ’71
  • Peter K. Sweeney ’64 FT
  • Charles H. Thornton ’61 FT
  • Gaspar P. Tiranno ’62
  • John L. Tripodi ’62
  • Paul F. Trudeau ’62
  • William P. Twomey ’67
  • Joseph E. Van Etten ’57 +
  • Eunice Van Hollebeke +
  • Mario A. Vanni ’50 +
  • John B. Walsh ’48
  • John J. Waters ’57
  • Fred E. Weidl ’38 +
  • Richard C. Wilbur ’58
  • John R. Wilcox
  • John R. Williams ’80
  • Frances J. Wilson
  • Jeanni M. Winston
  • John J. Witmer ’42 +
LEGEND
* = 3 or more years of consecutive giving
** = 5 or more years of consecutive giving
*** = 10 years of giving
Chairman’s Circle = $25,000 and more
Founder’s Forum = $10,000 - $24,999
President’s Council = $5,000 - $9,999
Leadership Group = $1,500 - $4,999
Cupola Club = $1,000 - $1,499
Quad Club = $500 - $999
1853 Society = $250 - $499
Jasper Oval = $100 - $249
Supporters = $1 - $99
FT = Former Trustee
T = Trustee
TE = Trustee Emeritus
+ = Deceased